Názov článku / diskusie  

Ako som si vyžobrala permanentku na korčuľovanie

Zdravím milí spoluobčania,

 

Dnes som dostal ďalší, ale už podpísaný e-mail tak ho zverejňujem.

Teším sa na ďalšie príspevky a postrehy.


Chcem sa Vám, všetkým čitateľom periodika NAŠE MORAVCE pochváliť, ako som pochodila so svojou sťažnosťou na Mestskom úrade V Zlatých Moravciach.

Pred šiestimi rokmi sme kúpili dom na Rázusovej ulici, v tesnej blízkosti zimného štadióna. Hluk pri zápasoch. tréningoch, či úprave ľadovej plochy do jednej hodiny po polnoci neboli ničím príjemným, ale dalo sa to s veľkou trpezlivosťou vydržať. Treba predsa podporovať šport. O rekonštrukcii ľadovej plochy nás, priamych susedov nikto neinformoval. Boli sme informovaní stavebným hlukom od siedmej hodiny ráno až do večera. Bola som osobne zistiť niečo na mestskom úrade na stavebnom odbore, kde som sa dozvedela, že informácia o rekonštrukcii je vo verejnej vyhláške, postup bol podľa zákona. Rekonštrukciu sme prežili. Trpíme aj húkajúce výjazdy rýchlej zdravotnej pomoci, ktroú máme v tesnej blízkosti, aj kočovanie rôznych cirkusov pri zimnom štadióne. Minulý rok začali práce na opláštení zimného štadióna. A opäť žiadna informácia pre nás susedov mestského majetku.

V jeden pekný jesenný víkend nám za ploty niekto nasťahoval motoristické preteky. A opäť nikto nič nevedel. Tak som sa rozhodla napísať žiadosť o informácie priamo pani primátorke. Svoju žiadosť som odoslala 07.12.2007, odpoveď prišla 14.02.2008. Bola síce napísaná 14.01.2008, ale kde bola celý mesiac, je pre mňa záhadou. Odpoveď na moju žiadosť o informácie bola taká vyčerpávajúca, že som ju dodnes nepochopila. Vo svojej žiadosti som na záver z recesie žiadala o bezplatné využívanie ľadovej plochy. Pani primátorka mi poslala pre celú rodinu voľnú permanentku. Teraz si búcham hlavu o stenu, že som si nežiadala radšej nové okná. Rekonštrukcia zimného štadióna ešte nie je dokončená, asi napíšem ďalšiu sťažnosť.

Teraz si skúsim žiadať novú ohradu. Peknú, murovanú, aby som nič nevidela, nepočula a hlavne nevedela o mestskom majetku.

Celú rozprávku v pôvodnom zlatomoraveckom znení rada prikladám.

Ľubica Valachová


Diskusia

Ak chcete pridať príspevok do fóra je potrebné sa prihlásiť!Počet príspevkov v diskusii: 7

STREDA, 15.7.2009 15:28,
hakibak - : Pani Lubica, toto je Vas problem? Takato malickost,keby ste zili niekde inde, napr. v BA, kde sa stale nieco stavia, hucia tu auta,mate hocijakych susedov a kazdu chvilu vam moze hocikdo vybrat auto by ste urcite taketo banality neriesili,ze vam doma placu deti!Na vine je stavebna firma ktora to realizovala,ona mala vyvesit oznamenia na okolitych domoch!To ze ste si vyzobrali pernamentku je pekne, ale nechcem byt zly a ani vas nijak urazat,ale ste trapna a tuto vmoravciach riesite taketo d*bnute problemy!Najskor treba zriesit noveho primatora/primatorku, potom by sa vmoravciach nieco dialo,myslim si ze lepsie by bolo starat sa o nemocnicu alebo o derave cesty ako o vase okna a to ze si spokojne zijete v domceku mimo smogu a ulic!Keby sa nieco stalo vasim detom alebo vam pred domom na ulici,ze si zlomia nohu alebo neviem co,tak vnemocnici by Vas nemali kde prijat ale Vy by ste urcite napisali mestu staznost ze ake ma ulice a ze chcete nejake peniaze!Vsetci ludia vmoravciach su chamtivy,mali by ste ist zit niekde do velkomesta kde by ste prisli nato ako je vam dobre tam kde ste!...(ospravedlnujem sa za chyby vtexte!)

STREDA, 14.5.2008 10:39,
JozefP - : Mila lubicav. Ja som uplne pochopil, na co poukazujete. A mojim prispevkom som nechcel bagatelizovat Vas problem, len naznacit, ze tych problemov je daleko viacej, ktore sa vobec neriesia. :(

UTOROK, 13.5.2008 14:58,
miroslav - : L. Valachová, Váš príspevok poukazuje na láskavu matku, ktorá sa "stará" o svoje drahomilované detičky. Naša primátorka ani nevie, kde žije.

UTOROK, 13.5.2008 14:33,
lubicav - Ľubica Valachová : Milý JozefP, ja vo svojom príspevku poukazujem na susedstvo s mestským pozemkom a vyjadrenie sa mesta. Pani primátorka zubami nechtami bráni mestský majetok pred nenažranými podnikateľmi. Nedávno som bola v záhradníckych službách, vidím denne župný dom, dom služieb či "kocku". Na každom kroku vidno ako je mestský majetok zveľaďovaný a mesto sa stará.

NEDEľA, 11.5.2008 09:07,
JozefP - : Je mi luto problemov p. Valachovej, avsak ma aspon zavedenu kanalizaciu, nema za susedov "neprisposobivych" obcanov, nesypu jej smete okolo zahrady, nemiznu jej domace zvierata a nemusi dychat na dvore smog zo spalenych kablov (aby meď majitel mohol odovzdat do zberu). Ale inac sa tu zije OK! ...a co sa tyka odpovede, teraz neviem, ci sa terminom chvali, alebo stazuje, lebo my niektori cakame na odpoved uz siesty mesiac... :(.

PIATOK, 9.5.2008 13:43,
juraj1 - : Zákonom stanovené lehoty na podanie odpovede sú pre primátorku tým istým, čím sme pre ňu všetci jej zlatí zaltomoravčania - teda ničím (to som sa snažil byť slušným). Porušovanie zákonov na mestskom úrade je skutočne vec bežná a normálna! Toto je len jeden z množstva dôkazov.

PIATOK, 9.5.2008 09:58,
petronela - : Som rada, že na tejto stránke sa dáva priestor každému a všetkému. Táto stránka fakt je super a nemá chybu. No na druhej strane je mi smutno s Ľ. V. Toto je iba jeden z ďalších dôkazov, "koho" to máme na čele mesta!
nové príspevky

Primátorka protestuje proti novele o obecnom zriadení
TrueVoice Udalosti zpred dvoch
(5 príspevkov)

Rómska problematika
myska http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/takto-setri-statnej-sprave-nakupili-urad-ktory-zrusili.html
(11 príspevkov)

Rómska problematika
clazur Neviem prečo mi nižšie
(11 príspevkov)

Rómska problematika
clazur Pozeral som to a s manželkou
(11 príspevkov)

Rómska problematika
JozefP Reakcia ciganky na to,
(11 príspevkov)

Najnovšie videoSDKÚ-DS chce lepšie podmienky pre tých, čo pracujú

článok